5 stycznia 2023 minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie, dzięki któremu tzw. testy Combo stały się świadczeniami gwarantowanymi w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. Oznacza to, że mogą być finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czym są testy Combo 4 w 1?

Testy Combo są to testy, które wskazują na zakażenie grypą (typu A lub B), koronawirusem lub wirusem RSV.

Od teraz Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za każdy test , a także jego wykonanie, co oznacza, że jest to świadczenie płatne dodatkowo poza obowiązującą stawką kapitacyjną dla poradni POZ, czyli podstawowym wynagrodzeniem lekarza rodzinnego

„Wprowadzenie szybkich testów antygenowych, które w krótkim czasie wykrywają zakażenie wirusem grypy (A bądź B), koronawirusem lub wirusem RSV, znacznie ułatwi postawienie właściwej diagnozy i zastosowanie adekwatnego leczenia. Jest to szczególnie istotne przy nadmiernie stosowanej antybiotykoterapii” – akcentuje NFZ.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie w jednostkach POZ na testy 4w1 informujemy, że posiadamy w swojej ofercie testy Combo CoreDX Test Influenza A/B+COVID-19/RSV Combo Ag 4w1.

Wysyłki testów realizujemy z dnia na dzień z magazynu we Wrocławiu. Testy w opakowaniu w wersji angielskiej z naklejką PL oraz z instrukcją w j. polskim. Data ważności testów to grudzień 2024. Testy są na liście refundacji z NFZ.